Pre koho je určený DJI Mavic 2 Enterprise ?

To je dobrá otázka. S kamerou zoom a možnosti lietať v nehostinnom prostredí a počasí poskytuje DJI Mavic 2 Enterprise jasné výhody pre policajné oddiely a záchranné zložky.

Pozrime sa na príslušenstvo

  • reproduktor
  • dvojité svetlomety
  • LED indikátor

je jasné, že DJI sa zameral na záchranárov, pátracie oddiely, inšpektorov , hasičov a policajné zložky. DJI Mavic 2 Enterprise je prvý vyhľadávací a záchranný dron, ktorý zachováva svoju portabilitu a rýchle nasadenie.


Nie je ťažké si predstaviť, že malý, skladací a veľmi schopný dron, ktorý môže byť vybavený reproduktorom alebo dvojitým svetlometom, by bol pri záchranných operáciách veľmi prospešný.

Aj počas nepriaznivých poveternostných alebo nočných prevádzok môže byť DJI Mavic 2 oveľa bezpečnejší s LED signalizáciou, ktorá môže byť namontovaná na vrchu. AirSense od spoločnosti DJI umožňuje havarijným posádkam bezpečne používať dron aj v situáciách, v ktorých sú v okolí ďalšie lietadlá s posádkou.

Je to obrovská výhoda pri veľkých pátracích akciách, kde drony a iná letecká technika je nasadená do terénu a navzájom sa vidia a komunikujú spoločne.Prvé nasadenia do terénu boli uskutočnené v Amerike a Číne aby im pomohli pri práci a záchranných a policajných zložiek.

Výhodou tohoto nasadenia oproti iným modelom a značkám je v cene a kompaktnosti. Nakoľko veľké drony sú nasadzované do akcií ale sú veľmi nepraktické a technicky slabo vyspelé na vzájomnú koordináciu zložiek.

Tak isto cena zariadenia oproti iným zariadeniam je výrazne nižšia, čo môže mať priazniví vplyv na rozvoj odvetvia pre záchranu a vyhľadávanie. Očakávam však nasadenie aj v stavebníctve a kontroly pozemku, ktorí už spĺňa predpisy pre monitorovanie.

Bohužiaľ na slovensku zatiaľ legislatíva nepovoľuje prevádzkovanie drona na monitorovanie územia bez schvaľovacieho procesu a zároveň aj povolenia na vykonávanie leteckých prác. 30.10.2018 bude oficiálne predstavenie tohoto drona. Neskôr Vám prinesieme viac informácii.