DJI INSPIRE 2 Combo X5S s licenciou

Inspire 2 zdedil to najlepšie po svojom predchodcovi, prvom Drone na svete navrhnutom pre profesionálnych filmárov a dokumentaristov. Druhá generácia prináša veľa vylepšení, predovšetkým v oblasti záznamu a prenosu obrazu a tiež letových vlastností. Môžete sa tak tešiť na kameru zachytávajúcu video v kvalite až 5.2K vo formáte CinemaDNG RAW, Apple ProRes a ďalších. Zrýchlenie z 0 na 80 km/h zvládne Inspire 2 len za 5 sekúnd a jeho maximálna rýchlosť 94 km/h je pri veľkosti a obratnosti tohto stroja úplne ojedinelá.

Kľúčové vlastnosti

  • Dron navrhnutý pre profesionálnych filmárov
  • Bezkonkurenčná letové vlastnosti
  • Mnoho inteligentných letových režimov
  • Dvojkanálová technológie prenosu obrazu zabudovaná priamo v zariadení
  • Diaľkové ovládanie s dosahom až 7 km
  • Precízne kamera pre profesionálnu kvalitu záznamu
  • Systém spracovania obrazu v kvalite až 5.2K
  • Dron dokáže pracovať aj v nízkych teplotách

Vylepšené letové vlastnosti

Skúsenosti s Inspire 1 vnukli tvorcom jeho nasledovníka veľa skvelých nápadov na inovácie. Inspire 2 sa tak môže pochváliť systémom dvoch batérií, ktoré predlžujú jeho čas vo vzduchu až na 27 minút. Zároveň ide o prvý teplokrvný dron na svete, jeho schopnosť samovoľného zahrievania mu umožňuje pracovať aj v nízkych teplotách. Inteligentný letový režim FlightAutonomy bol prepracovaný a vylepšený práve kvôli Inspire 2. Letúň si tak teraz dokáže pri oblete prekážky vybrať z dvoch rôznych ciest a pribudli mu nové senzory. Medzi ďalšie letové režimy patrí Smart Return Home, ActiveTrack, TapFly či vylepšený trackingový mód Spotlight Pro.

Prehľadná kompozícia

Zvýšená inteligencia sa prejavuje aj vo zvýšení počtu letových režimov, ktoré aj zblúdenému pilotovi umožnia zaobstarať dramatické zábery. Ak sa ale stretne pilot a kameraman, dvojkanálový prenos obrazu umožní pilotovi sledovať prenos z hornej riadiacej kamery, zatiaľ čo kameraman sa môže venovať svojej práci s hlavnou kamerou, pretože jej obraz je vysielaný na samostatnej frekvencii.

Precízna kamera pre profesionálne zábery

Kamera Zenmuse X5S, ktorá sa k Drone pripája pomocou novo navrhnutého rýchloupínacieho konektora, sa pýši vylepšeným 4/3 senzorom, ktorý je schopný zachytávať scenérie v dynamickom rozsahu o hodnote 12.8 EV. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť na vyššiu kvalitu obrazu, menej šumu a lepšie farby svojich záberov. Jej 20,8Mpx snímač je schopný zachytiť viac detailov, a to dokonca aj za zlého osvetlenia, takže vás tma už nikdy nezastihne nepripravených.

Micro 4/3 bajonet sa navyše chváli podporou až ôsmich profesionálnych objektívov, čím poskytuje vašej tvorbe značnú variabilitu. Aby boli všetky vaše zábery vyladené k úplnej dokonalosti, kamera je stabilizovaná 3osým závesom s vlastným procesorom a motormi, ktoré môžete ovládať s chirurgickou presnosťou ± 0,01°. Kameru na diaľku úplne ovládnete pomocou inteligentného prístroja s aplikáciou DJI GO.

Špičková kvalita záznamu

Tento dron vyniká svojou jedinečnou konštrukciou. Má totiž vstavaný systém spracovania obrazu CineCore 2.0 umožňuje zaobstarať videa v kvalite až 5.2K vo formátoch CinemaDNG, Apple ProRes a ďalších. Technológia je zabudovaná priamo v ňufáku Drona a je napojená na gimbal nesúci hlavnú kameru. Toto riešenie výrazne optimalizuje workflow pri tvorbe filmového diela, a tým šetrí prostriedky, ktoré môžu byť využité napríklad na nákup príslušenstva pre váš Inspire 2.

Podporované objektívy:

Olympus M.Zuiko 12mm/2.0
Olympus M.Zuiko 25mm/1.8
Olympus M.Zuiko 45mm/1.8
Olympus M.Zuiko 9-18mm/4.0-5.6
DJI MFT 15mm/1.7
ASPHOlympus M.Zuiko 17mm/1.8
Panasonic Lumix 15mm/1.7
Panasonic Lumix 14-42mm/3.5-5.6 HD

zdroj: tu