Bojíte sa, že sa váš elektromobil vybije na ceste? Amazon ponúka riešenie. Bezpilotné autonómne drony, ktoré priletia na vyžiadanie a nabijú vozidlo.

Jednou z aktuálnych slabín elektromobilov je nutnosť plánovania dlhších trás kvôli dojazdu a nabíjaniu. Dojazd týchto vozidiel, ako aj rozšírenosť nabíjacej infraštruktúry nie je zatiaľ na takej úrovni, ako sme zvyknutí v prípade bežných automobilov.

Ak takúto prípravu na cestu zanedbáme, môže sa stať, že sa nám vozidlo vybije na ceste. Amazon má ale riešenie, ktoré si dal aj patentovať. Bezpilotné autonómne drony, ktoré priletia na vyžiadanie a nabijú váš elektromobil.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt V prípade potreby k vám priletia drony od Amazonu a nabijú váš elektromobil

Zadné vrátka

Patentové obrázky nám naznačujú, že pre implementáciu systému by bolo nutné na strechu vozidla inštalovať nabíjací dok. Ten by slúžil zároveň ako konektor aj pristávacia plocha pre dron. To sa však nejaví ako moc „elegantné“ riešenie, veríme preto, že časom sa objaví sofistikovanejší upgrejd.

Myšlienka je to veľmi pekná, vynára sa však množstvo problémov, ktoré by bolo nutné vyriešiť, aby mohol takýto systém skutočne fungovať. Veríme, že kým sa tak stane, dojazd elektromobilov, ako aj sieť nabíjacích staníc bude na takej úrovni, že nabíjacie drony od Amazonu budú len akýmisi zadnými vrátkami.

Aktuálne Amazon testuje svoju flotilu dronov pre doručovanie tovaru, takže táto myšlienka nie je v konečnom dôsledku až taká futuristická, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

zdroj: tu