Na univerzite v holandskom Eindhovene otvorili prvú kaviareň, v ktorej obsluhujú drony.

Na jej vývoji pracovalo 20 študentov deväť mesiacov. Výsledkom je systém malých dronov v tvare lietajúcich tanierov. Pri prijímaní objednávky priletia k stolu, hostia ukážu prstom na položku z ponuky, ktorú si vybrali, dron to svojimi „očami“ zosníma a odletí. Potom dopraví objednané nápoje na stôl.

Kaviareň ponúka štyri druhy alkoholických i nealkoholických miešaných nápojov. Jej hlavným cieľom je však ukázať možnosti technológie malých, autonómných dronov. Drony namiesto čašníkov skúša nasadiť aj singapurský reťazec reštaurácií a barov, stroje nemajú problém uniesť dve pivá, pizzu a dva poháre vína.

Tieto bezpilotné vznášadlá sa budú pohybovať nad hlavami hostí po trasách naplánovaných počítačovým programom. Orientovať sa budú vďaka infračerveným senzorom rozmiestneným po reštaurácii.

V snahe spomaliť príliv imigrantov a zvýšiť efektivitu práce zaviedla singapurská vláda limity na lacné pracovné sily zo zahraničia, na ktorom bol miestny reštauračný biznis dlho závislý. Dne sa už mladí Singapurčania práci v službách kvôli nízkemu platu a horšiemu sociálnemu štatútu vyhýbajú.

Niekoľko zavedených reštaurácií v posledných mesiacoch kvôli nedostatku zamestnancov a vysokému nájomnému svoju prevádzku zavrelo. Podľa vládnych štatistík v reštauračnom biznise aktuálne chýba sedem tisíc pracovníkov.

zdroj: tu